Ndërlidhjet

BUKURESHT


Rumunët votuan sot për të zgjedhur parlamentin dhe presidentin e vendit. Komisioni Zgjedhor tha se 4 orë para se të mbylleshin vendvotimet, votuan 44 për qind e votuesve. Raportohet për parregullësi gjatë votimeve.
XS
SM
MD
LG