Ndërlidhjet

NJU JORK


Shefi i UNMIK-ut Soren Jessen Petersen, sot do të raportojë para Këshillit të Sigurimit në Nju York. Sipas zyrtarëve të UNMIK-ut gjatë këtij raportimi ai do të flasë rreth implementimit të standardeve si dhe “rrugën përpara”, që e pret Kosovën deri në hapjen e bisedimeve për statusin përfundimtar. Jessen Petersen gjendet në Shtetet e Bashkuara që nga e mërkura.
XS
SM
MD
LG