Ndërlidhjet

HAGË


Ministrat e Jashtëm të Bashkimit Evropian e hapën tubimin dy-ditësh me homologët arabë dhe izraelitë.
Takimi do të fokusohet në mundësitë për të çuar përpara procesin e paqes pas vdekjes së liderit palestinez Yasser Arafat, si dhe në përmirësimin e marrëdhënieve tregtare dhe politike midis unionit dhe vendeve të Mesdheut.
XS
SM
MD
LG