Ndërlidhjet

BUKURESHT


Kryebashkiaku i Bukureshtit dhe drejtuesi i opozitës rumune, Trajan Basesku, ka kërkuar anullimin e zgjedhjeve presidenciale e parlamentare të së djelës dhe ripërsëritjen e tyre, për shkak të parregullsive.
Basesku pretendon se kundërshtarit të tij, kryeministrit Adrian Nastase, i janë dhënë pa të drejtë 160 mijë fletëvotimi ose 2.5 % e votave.
XS
SM
MD
LG