Ndërlidhjet

TIRANË


Presidenti i Shqipërisë Alfred Moisiu do vizitojë Italinë ku do takohet me homologët e tij të Maqedonisë dhe Kroacisë për të diskutuar përpjekjet e përbashkëta për hyrjen në NATO. Në takim do marrë pjesë dhe sekretari i përgjithshëm i NATO-s Jaap De Hoop Shefer. Të treja vendet janë nënshkruese të Kartës së Adriatikut.
XS
SM
MD
LG