Ndërlidhjet

OTAVA


Presidenti amerikan George Bush tha se marrëveshja e Iranit për pezullimin e të gjitha aktiviteteve për pasurimin e uraniumit "nuk është hapi final" në zbutjen e shqetësimeve se Teherani synon të ndërtojë armë bërthamore.
"Mendoni gjithë ato orë të negociatave me miqtë tanë, francezët, gjermanët dhe britanikët ia dolën ta bindin Iranin të pezullojë programin. Por, ajo çka jemi të interesuar është asgjësimi i të gjitha programeve të armëve bërthamore", tha Bush gjatë një vizite në Kanada.
XS
SM
MD
LG