Ndërlidhjet

TIRANË


Presidenti i Shqipërisë Alfred Mojsiu dhe kryeministri Fatos Nano ngushëlluan sot familjen e një emigranti shqiptar në Shtetet e Bashkuara, i cili u vra gjatë lufimeve në Falluxha.
Gentian Marku, 22 vjecar nga Uarren i Michigenit, u vra në Falluxha më 25 nëntor duke shërbyer në Marinën e Shteteve të Bashkuara. Marku është emigranti i dytë që vritet në luftë në Irak.
XS
SM
MD
LG