Ndërlidhjet

OTAVË


Presidenti amerikan George Bush ka mbrojtur fuqishëm sot vendimin e tij për të sulmuar Irakun, gjatë një fjalimi në Kanada, vend ky që ka kundërshtuar luftën në Irak.
"Një Irak i lirë dhe demokratik do të jetë një goditje për radikalizmin në rajon dhe do të shërbejë si model për reformat në vendet tjera si në Siri e Iran", ka thënë Bush.
Presidenti amerikan po qëndron në vizitë zyrtare në Kanda, e para që nga rizgjedhja e tij.
XS
SM
MD
LG