Ndërlidhjet

BAGDAD


Policia tha se kryngritësit kanë vrarë 4 pjesëtarë të Gardës Kombëtare irakiane në një sulm afër qytetit sunit Samara. Dy civilë tjerë irakianë janë vrarë nga shpërthimi i një bombe në veri të Bagdadit.
Ndërkohë, ka përfunduar në Teheran konferenca për sigurinë e Irakut, në të cilën Iraku dhe vendet fqinje dënuan terrorizmin dhe u zotuan se do të luftojnë kundër aktiviteteve terroriste.
XS
SM
MD
LG