Ndërlidhjet

BEOGRAD


Kryetari i Qendrës Kordinuese për Kosovën, Nebojsha Coviq, ka vlerësuar se emërimi i Ramush Haradinajt si kryeministër i Kosovës do paraqiste provokim për Beogradin. "Kjo do të thotë se dikush synon të përjashtojë Beogradin nga proceset e mëtejme dhe sërish të bëjë dhe të fajësojë Beogradin për këtë gjë", ka thënë Coviq për të shtuar se zgjedhja e Haradinajt kryeministër është provokim shumë i shkathët dhe i paramenduar para Beogradit.
XS
SM
MD
LG