Ndërlidhjet

MOSKË


Zyrtarët rusë të sigurisë kanë njoftuar se kanë parandaluar një sulm terrorist t ëpërmasave të mëdha që kishte si cak një kompleks të shpërndarjes së gazit në jug të Rusisë.
Forcat ruse thanë se kanë vrarë drejtuesin ekëtij sulmi, Adam Sulltanovic Magomadov dhe kanë arrestuar nëj person tjetër.
XS
SM
MD
LG