Ndërlidhjet

HAGË


Ish gjenerali i ushtrisë serbe të Bosnjës, Dragomir Millosheviq, i akuzuar për krime kundër njerëzimit nga Tribunali ndërkombëtar për krime të luftës, arriti sot në burgun e Sheveningenit, është kumtuar në Hagë. Dragomir Millosheviqi akuzohet për krime kundër njerëzimit dhe për terrorizim të popullatës civile.
XS
SM
MD
LG