Ndërlidhjet

BAGDAD


Nga shpërthimi i dy autobombave në Bagdad kanë vdekur të paktën 7 dhe janë plagosur mbi 60 persona.
Në shënjestër ishte një stacion policie.
Në Mosul nga shpërthimi i një autobombe janë vrarë të paktën 7 persona.
Trupat amerikane kanë thënë se në dy ditët e fundit në sulme të ndara janë vrarë 4 ushtarë amerikanë.
XS
SM
MD
LG