Ndërlidhjet

TETOVË


Mandatari per formimin e qeverisë së re Vllado Buçkoski pas takimit me liderin e Partisë Demokratike Shqiptare në opozitë, Arbër Xhaferi ka shprehur gatishmërinë për zbatimin e plotë të marrëveshjes së Ohrit si dhe realizimin e përfaqësimit të drejtë të shqiptarëve në institucionet shtetërore.
Arbër Xhaferi në këtë takim ka ngritur idenë për bashkimin e dy universiteteve shqiptare në Tetovë.
Mandatari për formimin e qeverisë së re tha se ekzistojnë gjasa reale që deri të martën të përfundojnë negociatat mes partnerëve të koalicionit dhe të dihet përbërja e plotë e listës së ministrave të kabinetit të ri qeveritar.
XS
SM
MD
LG