Ndërlidhjet

KIJEV


Lideri i opozitës ukrainase Viktor Yushchenko ka deklaruar se ka marrë kërcënime me vdekje dhe se familja e tij tashmë është fshehur nga frika për sigurinë e tyre.
Ndërkohë, përkrahësit e tij po vazhdojnë protestat në rrugët e Kijevit, derisa autoritetet të sqarojnë përsëritjen e raundit të zgjedhjeve presidenciale.
Kreu i OSBE-së Solomion Passy ka kërkuar sot nga zyrtarët e Ukrainës që t'u lejojnë vëzhguesve ndërkombëtarë qasje të plotë në raundin e ri presidencial. Passy u ka kërkuar 55 vendeve anëtare që të dërgojnë vëzhguesit për raundin zgjedhor të 26 dhjetorit.
XS
SM
MD
LG