Ndërlidhjet

KAJRO


Egjipti ka liruar sot një izraelit të dënuar për sipunim, në këmbim të lirmit të 6 studentëve egjiptas.
Zyrtarët izraelitë dhe egjiptas thanë se i liruari është Azzam Azzam, një arab izralit, që qe dënuar nga Egjipti më 1997 me 15 vjet burg.
Në këmbim Izraeli ka liruar 6 studentë egjiptas, që qenë arretsuar nën dyshimin se planifikonin të kidnaponin disa ushtarë izraelitë.
XS
SM
MD
LG