Ndërlidhjet

PRISHTINË


UNMIK-u ka hedhur sot poshtë kërkesën e qeverisë serbe për anulimin e zgjedhjes së Ramush Haradinajt kryministër.
Zëdhënësi Jeff Bieley ka thënë se zgjedhja e insticioneve të reja ka qenë në mënyrë demokratike dhe UNMIK-u do ta respektojë një gjë të tillë.
"Ajo cka dëshiron UNMIK-u është në programin e qeverisë së Haradinajt", ka thënë Bieley. Ai ka refuzuar të flasë rreth ngritjes së aktakuzës së mundshme nga Tribunali i Hagës kundër Haradinajt, duke thënë se është fjala vetëm për "spekulime dhe thashethëna".
XS
SM
MD
LG