Ndërlidhjet

Lajm i jashtëzakonshëm

KIJEV


Mijëra përkrahës të opozitës po mbajnë protesta të reja në Kijev dhe janë zotuar se do qëndrojnë derisa autoritetet të sqarojnë përsëritjen e raundit të zgjedhjeve presidenciale.
Kandidati presidencial i opozitës Yushchenko ka kërkuar pjesëmarrje ndërkoëmbëtare në zgjedhje me qëllim që të evitohen manipulimet.
Kreu i OSBE-së Solomon Passy ka kërkuar sot nga zyrtarët e Ukrainës që t'u lejojnë vëzhguesve ndërkombëtarë qasje të plotë në raundin e ri presidencial.
XS
SM
MD
LG