Ndërlidhjet

RAMALLAH


Ministrat e jashtëm të Francës dhe Gjermanisë kanë shprehur sot optimizëm rreth paqes në Lindjen e Mesme.
Duke folur në Ramallah, pas takimit me udhëheqësin e ri ët Oraganziatës për Clirimin e Palestinës Mahmud Abbas, ministri i jashëtm gjermna Joshka Fisher tha se tash janë "kohë të mundësive historike", për të shtyrë përpara procesin e paqes në Lindjen e Mesme.
Fisher tha se ai është optimist rreth arritjes së zgjidhjes mes dy shteteve që do t'i japë fund konfliktit izraelito-palestinez.
XS
SM
MD
LG