Ndërlidhjet

PRISHTINË


Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, tha sot se do t’i bashkërendojë punët me udhëheqësit e Kuvendit të Kosovës që seanca e parë e parlamentit dhe prezantimi i Qeverisë të jenë të suksesshme.Ai bëri këto komente pas takimit të parë si kryeministër me kryetarin e Kuvendit të Kosovës Nexhat Daci. Kryeparlamentari i rizgjedhur ka thënë se "shpreson që viti 2005 të japë sinjale relaksuese për qytetarët e Kosovës", pasi sipas tij institucionet kanë filluar realizimin e detyrave me përgjegjësi.
XS
SM
MD
LG