Ndërlidhjet

RIAD


Një grup i panjohur i militantëve ka sulmuar sot Konsulatën e Shteteve të Bashkuara në qytetin e Jedahut në Arabinë Saudite duke shkaktuar vdekjen e të paktën 7 personave.
Zyrtarët i Ministrisë së Brendshme të Arabisë Saudite thonë se tre sulmues janë vrarë dhe dy të tjerë janë arrestuar gjatë luftimit. Janë vrarë edhe katër pjesëtarët të forcave saudite. Asnjë amerikan nuk është i lënduar.
Zyrtarët sauditë kanë fajësuar lëvizjen terroriste Al Qaida për valën e dhunës kundër të huajve dhe forcave të sigurisë në 18 muajt e fundit.
XS
SM
MD
LG