Ndërlidhjet

KABUL


Militantët e regjimit të rrëzuar taliban kanë kërcënuar se do të kryejnë sulme gjatë betimit të presidentit afgan Hamid Karzai.
Megjithatë, zëdhënësi i ushtrisë amerikane Mark McCann ka shprehur besimin në forcat e sigurisë. Ceremonia do të mbahet në pallatin presidencial dhe ndër mysafirët do të jenë edhe nënpresidenti amerikan Dick Cheney dhe sekretari i mbrojtjes Donald Rumsfeld.
XS
SM
MD
LG