Ndërlidhjet

BRUKSEL


NATO ka njoftuar sot se ministrat e jashtëm të aleancës do të takohen këtë të enjte në Bruksel për të diskutaur rreth misionit trajnues në Irak dhe për shtimin e trupave në Afganistan.
Sa i përket Irakut 26 vendet e NATO-së duhet të krijojnë një plan për ngritjen e një akademie afër Bagdadit ku do përfshiheshin 300 trajnues.
Në takim pritet të diskutohet edhe kriza politike në Ukrainë.
XS
SM
MD
LG