Ndërlidhjet

HAGË


Ish gjenerali serb i Bosnjes Dragomir Millosheviq ka thënë para Tribunalit të Hagës se është i pafajshëm. Ai akuzohet se ka terrorizuar qytetin e rethuar të Sarajevës gjatë luftës së Bosnjes në vitet e 90-ta. Ai ngarkohet me katër akuza për krime kudnër njerëzimit, dhe tri kundër thyerjes së ligjeve të luftës. Millosheviq është transferuar nga Beogradi në Hagë të premten e kaluar.
XS
SM
MD
LG