Ndërlidhjet

TIRANË


Presidenti i Shqipërisë Alfred Mojsiu ka nderuar post mortum me "Medaljen e artë të Shqiponjës" emigrantin Gentian Markun, i cili u vra në Falluja ku po shërbente si marins amerikan.
Mojsiu e nderoi atë për "sakrificën sublime në luftën kundër terrorizmit, mbrojtjen e vlerave të demokracisë, paqes dhe lirisë si dhe glorifikimin e kombit të tij". Trupi i Markut prite që të arrijë sonte në Tiranë.
XS
SM
MD
LG