Ndërlidhjet

PARIS


Franca ka besim të plotë në shefin e UNMIK-ut Soren Jessen Petersen dhe përkhrah veprimet e tij, ka thënë sot zëdhënësi i Ministrisë së Punëve të Jashtme Erve Ladsu, pas emërimit të Ramush Haradinajt-kryeministër.
"Kosova ngec në zbatimin e reformave. Qeveria e re duhet të fillojë menjëherë punën," ka thënë Ladsu, duke shtuar se Franca pret që të ndërmirren masa domethënëse në favor të minoriteteve që jetojnë në Kosovë.
XS
SM
MD
LG