Ndërlidhjet

BEOGRAD


Bashkëpunimi me Tribunalin e Hagës është obligimi ynë, deklaroi kryeministri i Serbisë. Vojisllav Koshtunica i bëri këto komente pas akuzave të ambasadorit amerikan Pierre Richard Prosper, se Serbia nuk po bashkëpunon me Tribunalin, dhe se përgjegjës është kryeministri serb.
"Ajo që vlen për jetën e cdo individi, vlen edhe për gjithë shoqërinë. Duam shumë gjera, por nuk mund t'i arrijmë menjëherë. Bashkëpunimi me Hagën e paraqet obligimin tonë ndërkombëtar, dhe këtë obligim ne do ta përmbushim", deklaroi Koshtunica.
XS
SM
MD
LG