Ndërlidhjet

HAGË


Zyrtarë nga Kina dhe Bashkimi Evropian fillojnë sot një takim dyditësh në Hagë.
Kryeministri kinez do të bisedojë me liderët e Bashkimit Evropian çështjet si zgjedhjet e Tajvanit e deri tek ekonomia dhe programet bërthamore.
Kina kërkon nga Bashkimi Evropian heqjen e embargos së armëve të vënë para 15 vjetëve, por zyrtarët e BE-së thonë se mosrespektimi i të drejtave të njeriut në Kinë është arsyeja pse vazhdon ende ndalesa.
XS
SM
MD
LG