Ndërlidhjet

UASHINGTON


Senati amerikan e miratoi ligjin e reformave në agjencitë e kundërzbulimit.
Legjislacioni do të krijojë drejtorin e kundërzbulimit kombëtar, i cili do t'i kontrollojë 15 agjencitë e spiunazhit. Gjithashtu do të intensifikohet kontrolli i sigurisë në aeroplanët dhe kufinjtë.
Ligji do të hyjë në fuqi pasi të nënshkruhet nga presidenti George Bush.
XS
SM
MD
LG