Ndërlidhjet

TOKIO


Kancelari gjerman Gerhard Schroeder e filloi vizitën dy-ditëshe në Japoni.
Schroeder dhe kryeministri japonez Junichiro Koizumi, përveç çështjeve ekonomike, do t'i diskutojnë dhe strategjitë që dy vendet të kenë një rol më të madh në Këshillin e Sigurimit të Kombeve të Bashkuara.
XS
SM
MD
LG