Ndërlidhjet

BEOGRAD


Tribunali i Hagës ka liruar me kusht, deri në fillimin e gjykimti të tyre Jovica Stanishiqin dhe Franko Simatoviqin, dy ndihmës kryesorë të ish presidentit jugosllav Sllobodan Millosheviq.
Aktivistja për të drejtat njeriut Natasha Kandiq e ka quajtur lirimin e tyre "gabim të madh".
Që të dy akuzohen për krime të kryera nga trupat e shërbimit sekret serb në luftërat e vieteve 1990 në Kroaci dhe Bosnje.
XS
SM
MD
LG