Ndërlidhjet

MANILË


Numri i personave që vdiqën dhe konsiderohen të zhdukur nga tajfunet dhe vërshimet e fundit në Filipine është afro 1600, ka kumtuar sot qeveria e këtij vendi. Gjatë javës së fundit Filipinet ishin goditur nga tajfune të fuqishme dhe reshje të mëdha.
XS
SM
MD
LG