Ndërlidhjet

HAGË


Sekretari amerikan i shtetit Colin Powell mbërriti në Hagë për bisedimet e fundit me liderët e Bashkimit Evropian, përpara se të largohet nga detyra në janar.
Presidenca holandeze e unionit njoftoi se bisedimet e Powell me ministrin e Jashtëm Bernard Bot do të fokusohen në Iranin, Irakun dhe Lindjen e Mesme.
XS
SM
MD
LG