Ndërlidhjet

QUETTA/PAKISTAN


Të paktën 7 njerëz janë vrarë dhe disa janë plagosur nga shpërthimi i një bombe në qytetin Quetta në jugperëndim të Pakistanit.
Ministri i Informatave e dënoi shpërthimin, dhe i akuzoi, siç tha, "armiqtë e Pakistanit".
XS
SM
MD
LG