Ndërlidhjet

WELLINGTON


Sot në Zelandën e Re hyri në fuqi ligji për ndalimin e pirjes së duhanit në pabe, restorante, kafene dhe pothuaj në të gjitha lokalet e mbyllura.
Sipas ligjit të miratuar vjet, pronarët mund të dënohen me 300 dollarë nëse lejojnë të pihet duhani në lokalet e tyre.
XS
SM
MD
LG