Ndërlidhjet

UASHINGTON


Shtëpia e Bardhë tha se presidenti i Shteteve të Bashkuara George Bush dhe kryeministri i Italisë Silvio Berlucsoni, do të takohen në Uashington në 15 dhjetor.
Bush dhe Berlusconi kanë farkuar lidhje të ngushta, të ndërtuara kryesisht mbi kontributin e trupave italiane në Irak.
Ndërkohë në Milano, gjykata italiane sot i hodhi poshtë akuzat për korrupsion kundër kryeministrit italian, i cili akuzohej se i kishte korruptuar gjykatësit e Romës në fund të 80-ve dhe në 1991, që ata të vendosnin në favor të kompanisë së tij Fininvest.
XS
SM
MD
LG