Ndërlidhjet

MOSKË


Presidenti Vladimir Putin tha se Rusisë nuk i pengon që Ukraina t'i bashkangjitet Unionit Evropian.
Nëse Ukraina shfaq dëshirë të hyjë në BE dhe nëse atje e mirëpresin, atëherë Rusia vetëm mund të jetë e kënaqur, tha Putin, duke shtuar se zgjërimi i Bashkimit Evropian nuk e kërcënon Rusinë.
Deklarata e presidentit rus dallohet nga ato të ditëve të shkuara, që shprehnin shqetësime për rolin e Perëndimit në zgjedhjet e kontestuara në Ukrainë.
XS
SM
MD
LG