Ndërlidhjet

RABAT


Përfaqësuesit e 22 vendeve arabe janë mbledhur në Marok për të diskutuar reformat ekonomike dhe politike në botën arabe.
Takimi "Forumi për të ardhmen" është organizuar nga Sekretari amerikan i Shtetit, Colin Powell dhe homologu i tij maroken, Mohamed Benaisa, dhe është pjesë e nismës amerikane për Lindjen e Mesme.
XS
SM
MD
LG