Ndërlidhjet

KJEV


Kandidati presidencial i opozitës ukrainase, Viktor Jushcenko, fillon sot në një klinikë private në Vjenë analizat për përcaktimin e shkaktarëve të sëmundjes së tij misterioze në shtator të këtij viti. Jushcenko ka akuzuar zyrtarët ukrainas se janë përpjekur ta helmojnë, cfarë ka shkaktuar dhe shpërfytyrimin e tij fizik.
XS
SM
MD
LG