Ndërlidhjet

RABAT


Përfaqësuesit e 22 vendeve arabe dhe tetë vendeve më të industrializuara të botës janë mbledhur në Marok për të diskutuar reformat ekonomike dhe politike në botën arabe.
Takimi "Forumi për të ardhmen" është organizuar nga Sekretari amerikan i Shtetit, Colin Poëell dhe homologu i tij maroken, Mohamed Benaisa, dhe është pjesë e nismës amerikane për Lindjen e Mesme.
XS
SM
MD
LG