Ndërlidhjet

BREGU PERËNDIMOR


Basam al-Salhi, një nga kandidatët presidencialë palestinezë për zgjedhjet e 9 janarit, është arrerstuar dhe më pas liruar nga forcat izraelite nën akuzat se kishte sulmuar një pikë kontrolli të ushtrisë.
Salhi është kandidati i dytë presidencial që arrestohet nga forcat izraelite që nga fillimi i fushatës.
XS
SM
MD
LG