Ndërlidhjet

LONDËR


Kandidati presidencial i opozitës ukrainase, Viktor Jushcenko, ka kërkuar nga Bashkimi Evropian që të mbështesë e ta pranojë Ukrainën në procest integruese, pas zhvillimeve demokratike në këtë vend.
Në një shkrim për Financial Times Jushcenko ai ka propozuar një plan integrimi prej katër pikash kryesore. Në të tjera zhvillime Jushcenko fillon sot në një klinikë private në Vjenë analizat për përcaktimin e shkaktarëve të sëmundjes së tij misterioze në shtator të këtij viti. Jushcenko ka akuzuar zyrtarët ukrainas se janë përpjekur ta helmojnë, cfarë ka shkaktuar dhe shpërfytyrimin e tij fizik.
XS
SM
MD
LG