Ndërlidhjet

BAGDAD


Të paktën tre zyrtarë të lartë irakianë të policisë janë vrarë sot, derisa incidente dhune janë shënuar në tërë vendin. Në Mosul dhe Falluja ka pasur përleshje mes ushtrisë amerikane dhe kryengritësve. Nuk raportohet për viktima.
XS
SM
MD
LG