Ndërlidhjet

RABAT


Zyrtarët arabë thanë se zgjidhja e konfliktit palestinezo-izraelit është prioritet më i lartë, sesa reformimi ekonomik dhe social. Komentet u bënë në takimin e 21 vendeve islamike me tetë vendet më të industrializuara të botës në Marok.
Sekretari amerikan i shtetit Colin Poëell ka kërkuar nga liderët rajonalë reforma me qëllim që të eliminojnë varfërinë dhe mungesën e arsimimit, që sic ka thënë ai janë "tokë pjellore për terrorizmin".
XS
SM
MD
LG