Ndërlidhjet

BEOGRAD


Ish gjenerali i serbëve të Bosnjës, Vinko Pandurevic, është dorëzuar për t'u përballur me akuzat e ngritura nga Tribunali i Hagës lidhur me drejtimin e masakrës së Srebrenicës në vitin 1995, ku afro 8 mijë burra boshnjakë u masakruan. Pandurevic, 45 vjecar, dhe një nga bashkëpunëtorët e ngushtë të Ratko Mlladicit i është dorëzuar policisë serbe të Bosnjës.
XS
SM
MD
LG