Ndërlidhjet

MANILA


Të paktën 6 njerëz janë vrarë dhe rreth 30 janë plagosur nga shpërthimi i sotëm në tregun e qytetit General Santos, në jug të Filipineve.
Policia tha se është herët të thuhet nëse shpërthimi ishte fatkeqësi apo sulm, por shtoi se ditëve të fundit kishte regjistruar kërcënime nga Abu Sayaf, grup lokal mysliman i ndërklidhur me rrjetin militant Jemaah Islamiya.
XS
SM
MD
LG