Ndërlidhjet

TEHERAN


Në prag të bisedimeve me Britaninë, Francën dhe Gjermaninë, Irani tha se nuk është i gatshëm të pranojë pezullimin e përhershëm të aktiviteteve bërthamore.
Zëdhënësi i ministrisë së Jashtme Hamid Reza Asefi tha se pezullimi i përhershëm nuk është në agjendën e Iranit, por ajo që vendi synon është pezullimi afat-shkurtër.
XS
SM
MD
LG