Ndërlidhjet

MANILA


13 njerëz janë vrarë dhe të paktën mbi 52 janë plagosur nga shpërthimi i sotëm në tregun e qytetit General Santos, në jug të Filipineve.
Ushtria tha se mjetin shpërthyes e kishte vendosur një person i panjohur, ndërsa motivi mund të ketë qenë konkurrenca midis tregtarëve.
XS
SM
MD
LG