Ndërlidhjet

JERUSALEM


Katër ushtarë izraelitë janë vrarë, ndërsa 10 të tjerë janë plagosur sot nga një shpërthimi i fuqishëm në kufirin ndërmjet Rripit të Gazës dhe Egjiptit, ka thënë Raanan Gissin, ndihmës i kryeministrit izraelit, Ariel Sharon. Palestinezët thonë se ata kishin hapur një tunel nën vend kalimin kufitar dhe kishin vënë më se një ton të materialit shpërthyes të cilin e kishin aktivizuar.
XS
SM
MD
LG