Ndërlidhjet

BRUKSEL


Ministrat e Jashtëm të Bashkimit Evropian sot pritet t'i shqyrtojnë fillimin e negociatave të Turqisë për bashkangjitje me unionin.
Kryeministri turk Recep Tayyip Erdogan ka paralajmëruar kundër diskriminimit që unioni i bën anëtarësimit të Turqisë duke vendosur kritere më të ashpra.
Erdogan deklaroi se anëtarësimi i Turqisë në BE do të ndihmonte shmangien e përplasjes së qytetërimeve midis Perëndimit dhe Islamit.
XS
SM
MD
LG